top of page

Použitá svítidla:

LED svítidlo SafeSite® High Bay

ATEX/IECEx

LED svítidlo DuroSite® Low Bay

LED svítidlo SafeSite® Bulkhead

ATEX/IECEx

LED svítidlo StreetSense®

Případová studie: LANXESS – Chemické zpracování a výroba kaučuku
 
Společnost LANXESS si vybrala LED Dialight pro svůj závod v Singapuru

 

Studie v kostce

• 200 000 m2 rozloha zařízení
• 2 370 LED svítidel vni i vně provozních prostorů a silnic
• 55% snížení spotřeby energie
• Roční úspora na energii 1 150 000 kWh / SGD 241,500
• *811 metrických tun roční úspora emisí CO2
• ROI – návratnost 1,5 roku pro svítidla s provozem 24 hodin
• ROI – návratnost 3 roky pro svítidla s provozem 12 hodin
• Významně snížena frekvence údržby

 

Nový závod, je s LED technologií energeticky účinnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Stavba závodu byla zahájena v únoru 2008. Nachází se na ostrově Jurong v Singapuru. Na pozemku o rozloze 200 000 m2 zařízení zpracovává 100 000 tun kaučuku ročně.

 

Výzva

Klíčový cíl LANXESS byl pro tuto změnu být energeticky a zdrojově efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí. Vedení společnosti si uvědomilo, že i osvětlení by mohlo hrát důležitou roli a pomoct k dosažení stanovených cílů.

Výzvou bylo v tomto ohledu nalézt vhodné svítidlo, které by bylo certifikované pro prostředí s nebezpečím výbuchu, spolehlivé pro práci v běžném i nouzovém režimu a splnilo požadavky na sníženou spotřebu energie a frekvenci údržby.

Kromě toho musí osvětlení splnit standard SS 531, který doporučuje intenzitu osvětlení pro různé oblasti v zařízení, a požadavky tzv.Zelené značky dle normy SS 530, která definuje spotřebu energie na metr čtvereční, které musí být dosaženo, aby mohlo být zařízení považováno za energeticky úsporné.

Během přípravné fáze projektu Johannes Goetz (Lanxess PCT Project Manager) vznesl své speciální požadavky na nouzové osvětlení. Dialight byl schopen změnit design LED svítidel s vestavěnými záložními bateriemi, aby splňovaly požadavky společnosti Lanxess.

 

Řešení

Původní návrh zařízení počítal s kombinací fluorescenčních zářivek T8 a halogenidových svítidel, ale v roce 2010 dal Lanxess společnosti Dialight možnost navrhnout nový světelný design se svou LED technologií a přínosy byly hned zjevné.

 

Výsledek

Přechodem na LED osvětlení, se Lanxess se snížila spotřeba energie a emise uhlíku o 55 %. Nízká provozní teplota LED svítidel byla také ze zdravotního a bezpečnostního hlediska výhodou, protože odstraní riziko popálení spojeného s halogenidovými svítidly pro každého, kdo by s nimi přišel do styku.

Důležitým aspektem LED technologie Dialight je také vestavěná přepěťová ochrana. Tato oblast Singapuru je náchylná v období dešťů k úderu blesku, které mohou způsobit rázy a vést k vyhoření nechráněných fluorescenčních předřadníků a následným nežádoucím nákladům na údržbu.

 

LANXESS je společností s ročním obratem 8,8 miliard EUR (2011). Zabývá se zpracováním speciálních chemikálií. Toho času 17 100 zaměstnanců ve 31 zemích světa. Společnost je v současné době zastoupena v 49 výrobních závodech po celém světě. Hlavní činností LANXESS je vývoj, výroba a prodej plastů, gumy, meziproduktů a speciálních chemikálií. LANXESS je členem jednoho z předních indexů Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World a FTSE4Good.

 

 *Založeno na 7.0555 × 10-4 metrických tun CO2 / kWh (www.epa.gov/cleanenergy)

 

bottom of page