top of page

Případové studie - Průmyslové LED osvětlení

LED náhrada 1kW výbojkových svítidel (Donjon Shipbuilding)

 

Společnost Donjon Shipbuilding se ve svém hangáru rozhodla nahradit 266 kusů stávajících 1000W výbojkových svítidel. Se stropem vysokým 37,5 metru k tomu stačilo pouhých 79 kusů svítidel Vigilant 60k         s 60 000 lumeny, příkonem 480 W a zárukou výkonu  10 let.

 

ExCeL (kongresové centrum)

 

ExCel  v Londýně je mezinárodní veletržní a konferenční centrum, které poskytuje prvotřídní služby v oblasti předních podnikatelských a rekreačních destinací. Jedno z nejúspěšnějších veletržních a konferenčních center hostilo od svého otevření v roce 2000  více než 2000 událostí a přivítalo více než 5 milionů návštěvníků z více než 200 různých zemí.

Jak probíhala výměna zde?

Nákupní centrum Jumbo, Vantaa, Finsko (podzemní parkoviště)

 

Tento projekt čítá 6000 kusů LED trubic. Je to prozatím největší skandinávská instalace LED trubic a řadí se k celosvětově největším instalacím led trubic pod jednou střechou.

 

Město Londýn, Anglie (správa nemovitostí)

 

Současný přechod na LED technologii Dialight umožnil městu Londýn snížit energetické náklady o přibližně 70 procent, redukovat celkové množství svítidel o polovinu a virtuálně eliminovat potřebu údržby. To vše za zjevného zlepšení viditelnosti a celkové provozní účinnosti. Při čase výměny nižším než 5 minut na svítidlo tak město očekává více než pozitivní návratnost investice v době kratší než 3 roky.

Diamond Pet Foods (potravinářský průmysl) ATEX/IECEx
 

Tyto ýrobní podmínky skýtají několik světelných výzev. Za prvé, společnost potřebovala ultraefektivní systém, který sníží spotřebu a podpoří využitelnost instalovaných fotopanelů. Za druhé, potřebovali svítidla certifikovaná Class II Div 2, která nabídnou bezpečnost a spolehlivost v náročném prostředí silných vibrací a prašnosti. Vysoká okolní teplota a provozní vlhkost zužují možnosti výběru vhodných svítidel na ta, která odolají konstantním teplotám téměř 50°C.

Lenxess Rubber plant (chemické zpracování a výroba kaučuku) ATEX/IECEx

 

S cílem snížit spotřebu energie a zlepšit viditelnost v rámci závodu, se společnost rozhodla nahradit svá 400 W metalhalogenidová svítidla LED svítidly Dialight DuroSite High Bay. Se spotřebou jen 123 W, umožnil Dialight výrazné snížení spotřeby energie za výrazného zlepšení viditelnosti, to vše při zvýšeném komfortu a bezpečnosti pro zaměstnance. Energetická návratnost 1,5 resp. 3 roky.

Další projekty s LED trubicemi Valtavalo

 

Parkoviště nákupního centra Jumbo, Sklad DHL, Prodejna K-market, Lékárna, Autoservis, Fitness centrum, Bankovní instituce

Anglo-Normandy Aero Engineering (letecký průmysl)

 

Po svých několikaletých zkušenostech s LED osvětlením společnost provedla analýzu nákladů a přínosů mezi LED technologií Dialight a zářivkami T5. V porovnání výsledků obou technologií se jevilo jako nejvýhodnější použití LED svítidla Dialight High Bay s 25 000 lumeny a s návratností celé akce 4,3 roku. Klíčovými body pro toto rozhodnutí je světelný výkon (z výšky 9,5 metrů 350 lx), nízký příkon svítidla 250W a délka záruční doby 10 let.

Forth Port's (sklady sypkého materiálu)

 

V prostředí, jako jsou hromadné sklady potravin, může dojít k samovolnému vznícení usazeného prachu, proto je nezbytné volit bezpečné osvětlení, v rámci potravinářských a dalších norem. Třináct 400W sodíkových svítidel tak bylo nahrazeno osmi vysoce energeticky účinnými LED svítidly Dialight DuroSite® s příkonem 172 W.

Horizontal Well Drillers (Vrtná souprava - ropa a zemní plyn) ATEX/IECEx

 

Vrtná souprava eliminuje potřebu údržby osvětlení a s přechodem na LED osvětlení Dialight šetří v prostředí s nebezpečím výbuchu náklady na energii. Zvyšují tak s LED osvětlením bezpečnost, provozní efektivitu a ziskovost svého podnikání.

Henkel (čistička odpadních vod) ATEX/IECEx

 

Společnost Henkel uspořila s přechodem na LED osvětlení 25% kusů svítidel, když nahradila 250W vyskotlaké sodíkové výbojky 100W svítidly Dialight SafeSite LED High Bay. Úspora na spotřebě elektřiny činí 75 %.

Svítidla se používají k osvětlení nádrží a okolních chodníků.

bottom of page