top of page

Archiv článků- Novinky na trhu LED osvětlení

osvětlení regálových uliček.jpg

LED trubice pro stropy 8-13 metrů

14/4/2021

 

LED trubice s vyzařovacím úhlem 45° je vynikající volba pro osvětlení vysokých skladovacích prostor a regálových uliček. Úzká distribuce světla zajistí, že se vaše světlo nebude ztrácet vysoko v regálech, ale bude v o to větší intenzitě přesně tam, kde ho skutečně potřebujete.

není_led_trubice_jako_led_trubice.jpg

Není LED trubice jako LED trubice

10/12/2019

- aneb na co si dát pozor při výběru.

Jak se orientovat v džungli led trubic, jak poznat kvalitní zboží a jakým "rohlíkem" nás může dodavatel "opít"?

LED trubice T8/G13 by měla splňovat ČSN EN 62776 -  v tuto chvíli jediný standard, který zajistí základní předpoklady kvalitního produktu, bezpečnosti a nahraditelnosti.

test lux.jpg

Test LED trubic LuxReview - finské Valtavalo G5 přímo na vrchol

12/11/2019

V srpnu 2019 testovala redakce britského světelného magazínu LuxReview, produkty šesti předních mezinárodních výrobců LED trubic. LED trubice byly testovány na lm/W, lm, CRI, teplotu barev a účiník.

Nový produkt tohoto výrobce Valtavalo, LED trubice G5, vyšplhal až na vrchol testovací skupiny.

vyhořelé zářivky2.jpg

Staré zářivkové osvětlení - Požární bezpečnost zvýší LED upgrade

8/11/2019

Nekontrolované zářivky na konci životnosti v sobě skrývají riziko vzplanutí. Odborníci radí, nenechávejte vyhořelé zářivky ve svítidlech bez povšimnutí. Jejich teplota může stoupnout na více než 200°C. Tepelné záření vyhořelé zářivky může dokonce roztavit ochranné pouzdro tělesa. Skombinujte výše zmíněné s prachem usazeným na povrchu tělesa a díváte se na velké nebezpečí vzniku požáru.

Suma pic.jpg

Moderní osvětlení sportovišť SUMA GigaTera

2/4/2019

Moderní systém reflektorového osvětlení GigaTera s názvem „SUMA“ má jedinečný asymetrický paprsek s distribucí světla 60°. Díky nepřímé konstrukci reflektoru tak uživatelům nehrozí při pohledu směrem ke zdroji oslnění.

Valtavalo G5 Dimmable - 500x600.jpg

G5 - Nová generace led trubic Valtavalo je zde!

7/11/2018

..a posouvá trh s led trubicemi zase o kousek dál..

stmívatelnost (Trailing edge, SwitchDim, DALI), účinnost až 180 lm/W, blikání <1%, provoz až při +70°C, světelný tok až 5900 lm.

Rychlá návratnost investice nezaručí nízké náklady životního cyklu

27/3/2018

Ukazatel návratnosti investice ROI je mrtev. Alespoň co se týče tendrů a výběrových řízení. Novým trendem je nyní dle Zákona o zadávání veřejných zakázek č. 134/2016 Sb. § 117 ukazatel nákladů životního cyklu (Life Cycle Cost LCC nebo celkové náklady na vlastnictví Total Cost of Ownership TCO). Přináší totiž reálný pohled na hodnotu pořizovaného aktiva v dlouhodobém horizontu (na rozdíl od ukazatele návratnosti investice).

LED trubice Valtavalo certifikovány ENEC a IECEE CB

5/2/2018

Mezinárodní certifikace třetích stran je pro naše partnery silným důkazem, že naše led trubice Valtavalo splňují ta nejpřísnější kritéria kvality a bezpečnosti. ENEC a CB nejsou pouze certifikací výrobku, ale také úzce souvisí s výrobou a dokonce i s dodavatelským řetězcem. Značka CE bývá bohužel  v oboru LED dost často zneužívána.

Vaše LED trubice nesplňují ČSN EN62776? Pozor, pojišťovny krátí plnění!

18/1/2018

Pořizujete nebo používáte LED trubice, které nesplňují normu ČSN EN62776? Tak zpozorněte. Při škodné události způsobené poruchou na elektroinstalaci může pojišťovna, v souvislosti s použitím led trubic nesplňujících normu pro dvoupaticové led trubice, krátit pojistné plnění.

Kdy dát přednost LED trubicím místo integrovaným LED svítidlům

22/11/2017

 

Nutnost modernizovat světelnou soustavu jednou dožene asi každého. Kdy je vhodné použít integrovaná LED svítidla a kdy naopak LED trubice? Co Vás může po letech potkat za problémy? Jakým příslibem je pro investora standard IEC 62776?

 

Stmívání, Dali a jiné moderní technologie. Existují i efektivnější řešení!

2/11/2017

 

Zvažujete modernizaci vaší světelné soustavy? Ne vždy znamená to nejmodernější také to nejvhodnější. Zaplatíte více nákladů za pořízení ale i provoz a údržbu.

 

Finské LED trubice odolávají nejnáročnějším podmínkám?

15/10/2017

 

Dnešní LED trhy jsou džunglí výrobců a dodavatelů. Většina produktů LED je dovážena z Číny nebo Jižní Koreje - existují však výjimky. Finský výrobce LED trubic Valtavalo byl nazván zázrakem Kajaani, jeho severského domovského města.

 

Příliš dobré, aby to byla pravda? Jsou LED světla skutečně tak dobrá jak slibují?

14/2/2017

 

Vzhledem k tomu, že se produkty LED technologie rychle rozvíjí, koncoví uživatelé se často musí prokousat mořem různých výrobků a slibů. Mnoho výrobců světelných zdrojů znají a jsou obeznámeni s tvrdými fakty uvedenými v tomto článku, ale koncoví uživatelé je asi uslyší jen zřídka. My si myslíme, že by měli tato fakta znát, aby byli schopni rozeznat a pořídit vysoce kvalitní produkty.

 

Jaká úskalí nám hrozí při investování do LED osvětlení?

19/9/2016

 

Během několika posledních let se na trhu s osvětlením stala velmi populární LED technologie. Důvod je prostý - dá se pomocí ní vyrobit světlo dostatečné kvality, a to energeticky podstatně efektivnějším způsobem. Nicméně i v ráji existují nástrahy. Při investování do LED osvětlení byste si tak měli být vědomi několika naprosto běžných úskalí.

 

Porozumění kategorizaci LED trubic pomůže správné aplikaci

27/6/2016

 

Výrobcem udávaná životnost se získává v souladu s průmyslovými testovacími standardy a je hlavním kritériem pro posuzování kvality výrobků. Hodí se pro mou aplikaci LED trubice komerční, průmyslová a nebo mi bude stačit LED trubice spotřební? Dozvíte se v následujícím článku..

 

Vliv vysoké teploty na životnost LED světelných zdrojů

22/6/2016

 

Vyšší teplota snižuje délku života světelných zdrojů na polovinu. Proto byste měli věnovat při instalaci LED trubic  zvýšenou pozornost teplotě okolí. Pouhých 10°C nad rámec 25°C znamená pokles udávané životnosti na polovinu. Z 50 000 hodin je náhle jen 25 000 hodin.. Co s tím?

 

Srovnání LED trubic LuxReview

16/6/2016

 

Magazín LuxReview podrobil 12 nejvýznamnějších značek  LED trubic podrobnému testu: Neblikající LED trubice Valtavalo G4 zaznamenala velký úspěch. Srovnání životnosti a záruky.

 

Blikání LED trubic v mezinárodním srovnávacím testu

6/6/2016

 

Test LED trubic nejvýznamnějších výrobců provedl na přelomu dubna a května anglický specializovaný magazín LuxReview. Zaměřil se i na novou sledovanou veličinu - blikání.

 

Porozumění blikání světelných zdrojů

14/4/2016 LEDsmagazine.com

 

Jako u každé technologie i vývoj LED diod na trhu osvětlení nebyl vždy úplně hladký. Přes všechny nesnáze již LEDky ušly pěkný kus cesty a každá další generace posouvá laťku kvality o kus výš. Lídři trhu nyní upínají pozornost na omezení blikání světelných zdrojů.

 

První "neblikající" LED trubice na trhu

16/2/2016 Kajaani, Oulu, Finsko

 

Většina lidí si myslí, že LED světla neblikají. Tato domněnka je založena na klamné prezentaci výrobců a dodavatelů, kteří tím ve většině případů myslí, že blikání nelze vidět lidským okem. To však neznamená, že není přítomno.

 

Test LED trubic po 20 000 hod. provozu

12/2/2016

 

Po dvou a půl letech nonstop provozu v terminálu DHL ve finském Vantaa, jsme podrobili LED trubice pečlivému testování. Zjišťovali jsme celkový stav instalace, spolehlivost led trubic, světelný tok a další výrobcem deklarované parametry.

 

Porovnání životnosti LED trubic a zářivek

25/1/2016

 

Není LED trubice jako LED trubice. Kvalita LED osvětlení spočívá v jeho životnosti. Výrobce by pak měl životnost LED svítidel podložit odpovídající záruční dobou. V průběhu životnosti jedné LED trubice Valtavalo spotřebujete přibližně 12,5 kusu zářivkových trubic a 3,25 kusu konkurenčních led trubic.

 

LED náhrada 1kW výbojkových svítidel

6/12/2015 Erie, Pa.USA

 

Společnost Donjon Shipbuilding se ve svém hangáru rozhodla nahradit 266 kusů stávajících 1000W výbojkových svítidel. Se stropem vysokým 37,5 metru k tomu stačilo pouhých 79 kusů svítidel Vigilant 60k s 60 000 lumeny, příkonem 480 W a zárukou výkonu  10 let.

 

Valtavalo investuje do domácí výroby

2/12/2015 Oulu​/Kajaani, Finsko

 

Společnost Valtavalo navyšuje svou výrobní kapacitu LED trubic investicí do své druhé, efektivnější, plně automatizované výrobní linky.

Dodavatelem technologie bude opět společnost EID Tech. Linka bude, dle očekávání v provozu od léta 2016.

Zářivky vs. LED trubice

26/11/2015 Praha​

 

​Zářivky patří bezesporu k nejpoužívanějším světelným zdrojům. Mají v porovnání s běžnými zdroji dobrý měrný světelný výkon, relativně dobrou barevnou stálost i stálost světelného toku, ale mají i své mouchy. Zapomeňte na ně, přichází LED trubice.

Valtavalo získává nové ISO 9001 a ISO 14001

1/11/2015 Oulu​

 

Dne 26. října 2015 SGS byla společnost Valtavalo certifikována dle normy systému managementu kvality ISO9001 a dle normy systému environmentálního managementu ISO14001, které byly revidovány v roce 2015.

Použití LED trubic se řídí bezpečnostním standardem ČSN EN 62776

15/10/2015 Praha

 

Pokud uvažujete o výměně zářivek za LED trubice, měli byste se seznámit s bezpečnostním standardem zavedeným Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IEC) v prosinci roku 2014. Norma s označením IEC 62776 zahrnuje bezpečnostní specifikaci pro dvoupaticové retrofitní LED trubice.

Valtavalo posiluje – růst urychlí kapitál z Teknoventure

21/7/2015 Oulu, Kajaani

 

Teknoventure vstupuje formou rizikového kapitálu do majetkových struktur Valtavalo. Přináší tak bohaté zkušenosti a způsobilost pro vedení společnosti a práci představenstva.

Výrobní zařízení Dialight Ensenada získalo certifikace ISO-14001 a OHSAS-18001

FARMINGDALE, N.J. & ENSENADA, MEXICO —Dialight (LSE: DAI.L) 18/6/2015

 

Největší výrobní závod výrobce LED technologií Dialight v Ensenadě v Mexiku oznámil dosažení certifikací ISO-14001 a OHSAS-18001 standardů pro péči o životní prostředí, ochrany zdraví a řízení bezpečnosti.

Modifikace zářivkových svítidel pro kompatibilitu s LED trubicemi

Valtavalo, Oulu - Praha 29/6/2015

 

Jak správně postupovat při výměně starých zářivkových trubic za LED trubice, abychom neohrozili bezpečnost uživatele a neporušili platné předpisy?

Na trhu je průmyslové LED svítidlo Dialight Vigilant®, řady H2 se světelnou účinností 140lm/W

Farmingdale, NJ a Londýn (2/3/2015) – Dialight (LSE: DIA.L)

 

Nový Vigilant® H2 v nabídce výrobce Dialight opět posouvá hranice a s desetiletou zárukou výkonu a překvapivou redukcí oslnění nabízí v této kategorii zboží nejvyšší účinnost na trhu.

LED trubice s nejdelší životností a zárukou 7 let

Oulu, Finsko 27/1/2015

 

Finský výrobce LED trubic Valtavalo slibuje nejdelší životnost a nejdelší záruku na trhu LED trubic. Za běžných podmínek, činí průměrná životnost LED trubice G3+ 125 000 hodin.

Rok 2015 je rokem světla

Paříž, Francie 9/1/2015

 

Světlo, jako zdroj veškerého života, považujeme často za samozřejmost. Za soumraku automaticky zapínáme světla, avšak málokdo se zastaví a popřemýšlí, jakou roli vlastně světlo, v našem každodenním životě hraje.

Podívejte se na video "Světlo a my" a připomeňte si s námi, jak je pro nás světlo důležité.

Trh poznává LED DURA G3+. Odolné průmyslové svítidlo s dlouhou životností

Oulu, Finsko 28/11/2014

 

Valtavalo se dlouho potýkalo s otázkou, jak zaručit odběratelům prémiových LED trubic slibovaný efekt, který v podobě t.č. nejvyšší oficiální účinnosti na trhu klientům nabízí, a který se ztrácel v závislosti na tělese, které uživatel pro trubice použil.  Až dosud, musel uživatel hledat vhodné řešení, které však nemuselo, ať už z hlediska technické kompatibility nebo stáří tělesa splňovat jeho očekávání.

Ford investuje do budoucnosti s LED osvětlením Dialight

Farmingdale, NJ a Londýn 2/10/2014

 

Výrobce automobilů Ford investuje více než 25 milionů USD do LED osvětlení ve svých výrobních halách v Severní Americe a ve světě – energetická úspora a úspora nákladů jde ruku v ruce se zvýšením bezpečnosti a zlepšením kvality světla pro zaměstnance

Úsporná LED náhrada 1000W výbojkových svítidel s 10tiletou zárukou plného výkonu.

Farmingdale, NJ a Londýn 20/7/2014 – Dialight (LSE: DIA.L)

 

Se 125 lumeny z jednoho wattu a novou průlomovou vysoce výkonnou LED technologií jsou svítidla Dialight spolehlivou, efektivní a bezúdržbovou náhradou 1000W výbojkových technologií v rámci všech průmyslových aplikací. Elegantní, odolná konstrukce s vlastní osvědčenou integrovanou napájecí jednotkou Dialight, je jištěna bezkonkurenční 10tiletou zárukou plného výkonu.

Průmyslové LED svítidlo Vigilant® s účinností 125 lm/W se zárukou výkonu 10 let

Farmingdale, NJ 25/4/2014

 

Nová generace svítidel Dialight pro haly s vysokým stropem (High Bay) je určena pro standardní průmyslové i nevýbušné (Ex) prostředí, vnitřní a venkovní použití a je vybavena desetiletou zárukou na plný výkon. Svítidlo je k dispozici se střední a širokou optikou.

Největší dosavadní skandinávská implementace LED trubic byla dokončena ve finském Vantaa

Vantaa, Finsko 9/5/2014

 

Zastaralé zářivkové trubice musely ustoupit, když obrovské parkoviště Obchodního centra Jumbo vstoupilo do doby LEDové.V současné době svítí na parkovišti nákupního centra Jumbo více než 6000 LED trubic. Toto množství dělá z Jumba největší individuální instalaci LED trubic ve Finsku, jakožto v celé Skandinávii.

Finský výrobce LED trubic vstupuje na mezinárodní scénu

Valtavalo, Oulu, Finsko 4/2/2014

 

Finský výrobce LED trubic Valtavalo se, právě po prvním roce od přesunutí výroby z Číny, do plně automatizované výrobní linky ve finském Kajaani, začíná orientovat na mezinárodní trhy.

Dialight nastavuje nový standard osvětlování nevýbušných aplikací

Dialight, New Market, Londýn, Velká Británie 25/11/2013

 

Dialight přináší nový standard osvětlování nevýbušných (ATEX) aplikací v ropném, plynařském a chemickém průmyslu. Bezkonkurenční stálost světelného toku, životnost a záruka znamenají pro uživatele desítky let bezproblémového, bezúdržbového provozu s maximální efektivitou svícení. Se zárukou 10 let a návratností investice od 2 let.

bottom of page