top of page

Použitá svítidla:

LED svítidlo SafeSite® Area Light

ATEX / IECEx

Společnost Henkel testuje LED osvětlení Dialight. Získává 75% úsporu energie

 

 

Ve světě, kde se energetická účinnost a snižování nákladů stává stále důležitější, pomáhají svítidla Dialight SafeSite® společnosti Henkel dosáhnout těchto cílů, snížit spotřebu energie a vytvořit efektivnější systém svícení v prostorech čističky odpadních vod.

 

Společnost Henkel je předním světovým výrobcem lepidel, tmelů a čističů povrchů. V prostorách čističky odpadních vod instalovali první z řady LED svítidel a výsledky hovoří sami za sebe.

 

Managementu společnosti se podařilo významně ušetřit na spotřebě elektřiny, když pouhých 12 100W LED svítidel Dialight SafeSite nahradilo 16 stávajících 250W vysokotlako-sodíkových výbojkových svítidel, které se používaly k osvětlení nádrží a chodníků. Výsledkem je energetická úspora 75% a výrazně lepší kvalita osvětlení. Na samotných těchto svítidlech to představuje roční úsporu energie v hodnotě téměř 77 000 Kč.

 

Vedoucí údržby Edgar Agront toto komentoval: “LED osvětlení vypadá jasnější a přirozenější, mnohem méně žlutě, takže se lidé domnívali, že jsme přidali více svítidel, i když jsme vlastně počty snížili o čtvrtinu. ”

 

Dalším přínosem pro společnost Henkel je, že LED svítidla SafeSite jsou certifikována pro splnění požadavků Skupiny I Kategorie 2 a Skupiny II Kategorie 2. Navíc sebou nesou záruku 5 let s očekávanou životností 10 let, takže společnost ušetří rovněž na údržbě.

 

bottom of page