top of page

LED trubice Valtavalo G4 se zárukou 7 let

 

LED trubice Valtavalo G4 jsou výsledkem produktového vývoje finského inovátora Valtavalo. Trubice jsou vyrobeny ve Finsku nejnovější automatizovanou výrobní technologií. Každá jednotlivá LED trubice je podrobena několika stupňovému automatickému testování elektrických a světelně-technických vlastností, klient si tak může být jistý, že získává zboží prvotřídní kvality.

 

 
V souladu s novým konstrukčně bezpečnostním standardem

 

G4 jsou také jedněmi z prvních LED trubic na trhu, které jsou vyráběny v souladu s t.č. novým konstrukčním standardem. Standard ČSN EN 62776, který byl vydán Mezinárodní Elektrotechnickou Komisí (IEC) v prosinci 2014, obsahuje pokyny pro zajištění kompatibility různých výrobců LED trubic a harmonizaci zkušebních postupů pro dozor nad trhem.

Tato standardizace umožňuje vyrábět LED trubice, které jsou kompatibilní s běžnými T8 fluorescenčními (zářivkovými) trubicemi. Mimo to, také definuje potřebné vlastnosti, jako mechanickou odolnost, fyzické rozměry a elektrické vlastnosti, které LED trubice musí mít, aby byly vzájemně kompatibilní. Rovněž také stanovuje potřebná značení, jaká produkt musí mít a jednotné zkušební praktiky.

Díky tomu je tak možné nahradit staré zářivkové trubice LED trubicemi a v budoucnosti použít jakékoli takto standardizované LED trubice, bez ohledu na jejich značku.

Tento standard tak přispívá ke zdokonalení použitelnosti a bezpečnosti LED trubic napříč trhem, což dle očekávání hodně urychlí přechod ze zářivkových trubic na LED trubice. Klient díky energetické úspoře a delší životnosti v porovnání s konvenčními zdroji podstatně zlepší své hospodaření.

 

 

Proč byste měli nahradit zářivkové trubice LED trubicemi Valtavalo G4?

 

Výrazná úspora nákladů
LED trubice Valtavalo G4 potřebují o 50-90 procent méně energie než ostatní zdroje, v závislosti na typu zdroje a jeho stáří. Životnost LED trubice je mnohokrát delší než klasické zářivky, čímž se zřetelně sníží náklady na údržbu osvětlení. Díky tomu, že není zatěžována tlumivka, produkuje LED trubice méně tepla než trubice zářivková, a tělo svítidla je tak méně tepelně zatěžováno. Důsledkem je podstatně delší životnost celého svítidla. Navíc poté, co byly jednou nainstalovány, není třeba měnit LED startéry.

 

Lepší světlo
LED trubice G4 produkují kvalitní světlo s vysokým barevným podáním. Modrá vlnová délka přítomná v LED světle je nezbytná pro lepší viditelnost v rámci neporušené, celé šíře spektra, které nám pomáhá rozlišovat barvy pro celou oblast viditelného světla. Toto čisté přírodní světlo je vhodné pro všechny typy prostředí, kde musí lidé dobře vidět.

G4 nabízí jako provní na trhu neblikající světlo. S procentem blikání 1 % hravě předčí i klasickou žárovku (8,4 %), klasickou zářivku s tlumivkou (>30 %) nebo s elektronickým předřadníkem (> 28 %), nebo běžné led trubice (> 30 %). Světlo je tak připraveno pro použití ihned po zapnutí, bez blikání a stroboskopického efektu.

 

Životní prostředí vám děkuje
Výběrem LED trubice G4, máte pozitivní vliv na životní prostředí. LED trubice neobsahují rtuť, olovo a další těžké kovy. Proto také LED trubice nejsou klasifikovány jako nebezpečný odpad. Index recyklovatelnosti LED trubice Valtavalo je velmi vysoký: více než 95 %. Valtavalo také investovalo do výrobního procesu obalů: naše obaly využívají tolik recyklované a recyklovatelné lepenky a buničiny, jak je to jen možné. Také díky vysoké energetické účinnosti LED trubic G3+ se snižuje spotřeba elektřiny vyráběné z fosilních paliv.

 

Bezpečnější osvětlení
Nahrazením vašich zářivkových zdrojů LED trubicemi G4, zabráníte mnoha rizikům spojených s osvětlením, jako UV záření, které je škodlivé pro lidi a mnoho materiálů. Mimo jiné, patice zářivek na konci své životnosti jsou při provozu jednou z nejčastějších příčin požáru. LED trubice neobsahují žádné nebezpečné látky jako rtuť a povrch LED trubic je netříštivý a odolný proti rozbití. Díky tomu jsou LED trubice G4 velmi vhodné také pro použití v potravinářském průmyslu.

 

 
Proč jsou LED trubice Valtavalo G4 lepší než konkurenční LED trubice?

 

Plně automatizovaná výroba zaručuje kvalitu
LED trubice Valtavalo G4 jsou vyráběny ve Finsku kompletně novou, plně automatizovanou výrobní linkou. Automatická výroba zajišťuje jednotnou kvalitu a spolehlivost, která dosud nemá v LED zdrojích obdoby. Na konci výrobního procesu je každá G3+ trubice podrobena několika stupňovému, automatickému testovacímu procesu, kde se měří množství světla, index podání barev, spektrální složení světla, teplota světla, výkon, účiník a harmonické zkreslení.

 

Dlouhá životnost
Díky technické vyspělosti je společnost Valtavalo schopna nabídnout výjimečně dlouhou životnost svých produktů. To umožňuje realizovat rozsáhlé a dlouhodobé projekty i po etapách, při použití identického produktu.

 

Snadná instalace
Ve většině existujících svítidel je možné přímo a snadno nahradit starou zářivkovou trubici T8 novou LED trubicí Valtavalo G4. Mimo to Valtavalo dodává celá svítidlová tělesa pro nové instalace.

 

Viditelně lepší, neoslňující světlo
Vynikající světelné účinnosti (lm/W) se dosahuje ve spolupráci s jedním z největších LED výrobců na trhu. Unikátní polopropustný kryt maximalizuje světelný tok a minimalizuje nežádoucí oslnění, které by mohly svítivé LED způsobovat.

 

Pasivní chlazení bez kompromisů
Pasivní chlazení zajišťuje LED komponentům extrémně dlouhou životnost. Poměrně velká chladící plocha odvádí efektivně z MID LED komponentů teplo prostřednictvím celo-hliníkové desky plošných spojů. Teplo se dále odvádí z desky hliníkovým rámem, který plní funkci velkého chladícího zařízení.

 

Brilantní elektrické vlastnosti
Vysoká hodnota účiníku kvalitního napájecího zdroje zaručuje minimální elektrické poruchy a vynikající elektrické vlastnosti všem LED komponentům. Napájecí zdroj je sestaven z těch nejlepších komponent a zaručuje dlouhou životnost. Je navržen tak, aby fungoval i v náročných podmínkách za velmi širokého rozsahu teplot.

 

Směrování světla
Patice (koncovky) LED trubice G4 jsou otočné v rozsahu 180°. To umožňuje zaměřit světlo potřebným směrem.

více informací na
www.ledtrubicevaltavalo.cz
bottom of page