top of page
Instalace LED trubic Valtavalo v DHL, Vantaa, Finsko

LED trubice Valtavalo® v testu po 20 000 hodinách provozu

 

12/2/2016 - DHL, Vantaa, Finsko

 

DHL Freight terminál ve Vantaa je jedním z prvních míst, kde byly implementovány LED trubice vyrobené ve výrobní jednotce Valtavalo ve finském Kajaani. Osvětlení terminálu musí mít dlouhou životnost a vzhledem k vysoké míře využití (24/7) musí být energeticky efektivní. Finské dlouhodobé řešení proto bylo přirozenou volbou.


“Pověřili jsme měřením parametrů osvětlení terminálu odborníka na technická zařízení budov. Měření bylo provedeno před instalací a po instalaci. Vedle podstatných energetických úspor, které činí přibližně 60 %, jsme také zjistili, že po instalaci LED trubic Valtavalo G3 byla osvětlenost asi o 25 % vyšší než se starými zářivkami T8”, říká Pekka Simonen, ředitel Corporate Real Estate pro Finsko a Pobaltské státy.


Rekonstrukce osvětlení proběhla v dubnu až květnu 2013 a o dva a půl roku později, v listopadu 2015, Simonen stále říká, že je s výběrem řešení spokojený. “Světla dosud fungují bezchybně a slibované úspory jsme realizovali,” říká Simonen.

 

 

Společnost SSL Resource provedla testování
Na přelomu dubna a května 2013 bylo instalováno celkem 734 LED trubic Valtavalo® G3. V říjnu 2015 bylo z instalace náhodně vybráno 10 kusů led trubic, které byly nejprve otestovány společností Valtavalo. Trubice s nejlepšími a nejhoršími výsledky pak byly odeslány k dalšímu testování do společnosti SSL Resource, která se specializuje na měření LED technologií. Počet provozních hodin testovaných led trubic již překročil cifru 20 000. V průběhu výše uvedeného období, byla jedna LED trubice z celkového množství 734 kusů, nahrazena v rámci záruky Vatavalo, což znamená, že procento závad v místě instalace činí dosud 0,13 %.


Hodnoty získané z SSL testování ukazují na stálost světelného toku LED trubic Valtavalo®, která činí 98,6 %, což znamená, že po více než 20 000 hodinách provozu, zůstává stále 98,6 % specifikovaného původního světelného toku. Pokles původního světelného toku tak po 20 000 hodinách provozu činí pouhých 1,4 %. Ostatní naměřené hodnoty zůstaly beze změny, dle specifikace výrobce.

 

Tabulka:

Porovnání hodnot specifikovaných výrobcem a skutečností po 20 000 hodinách provozu.

 

 

bottom of page