top of page

Použitá svítidla:

LED svítidlo Vigilant® 60k High Bay

LED náhrada 1kW výbojkových svítidel

 

Společnost Donjon Shipbuilding se rozhodla pro změnu a ve výrobní hale nahradila stávajících 250 kusů výbojkových svítidel 79 kusy LED svítidel Dialight

6/12/2015

 

Ve výrobní a servisní hale a jejich přidružených zařízeních znamenala údržba osvětlení neustálý boj. Na břehu Erijského jezera se zařízení společnosti Donjon Shipbuilding s rozlohou 60 000 metrů čtverečních mohou pochlubit výškou stropu 37,5 metru nad částí suchého doku a s délkou větší než čtyři fotbalová hřiště mohou ve svém doku přijmout až 300 metrů dlouhé plavidlo pro konstrukční opravy, tunning nebo běžnou údržbu.

 


Výzva

 

Z celkového počtu 266 kusů 1kW halogenidových svítidel, bylo přibližně 60 kusů z nich v neustálém provozu. Kromě notoricky krátké životnosti halogenidových výbojek byly drsné podmínky, vlhkost, silné vibrace uvnitř otevřeného pracoviště hlavním faktorem ovlivňujícím negativně životnost světelných zdrojů a jejich předřadníků. Výměna zdrojů v takové výšce je pak velmi náročná.

Ve tmavých hangárech s takto vysokým stropem, kde je velmi špatné světlo i za jasných slunečných dnů, je zapotřebí výkonného osvětlení. Nevýrazné podání barev a nepřirozená, výrazně oranžová barva světla halogenidových svítidel, včetně pomalého dvacetiminutového startu do plného výkonu, byly posledními argumenty pro rozhodnutí o změně.

Jak říká Caleb Hoffman, vedoucí elektroúdržby, "osvětlení nebylo dostatečné, bylo velmi obtížné v některých částech provozu číst metr, baterka byla v povinné výbavě každého z nás."

 


Řešení: náhrada 1kW výbojek – svítidlo s výkonem 60 000 lm a zárukou 10 let

 

S cílem ukončit své strasti s osvětlením začala společnost Donjon vyhodnocovat návrhy osvětlení a jednotlivé nabídky. Netrvalo dlouho, aby si uvědomila, že nejlepší způsob jsou kvalitní LED.

"LED je nejnovější a nejlepší technologie, přináší hodně muziky za rozumné peníze," říká Hoffman. "Vybrali jsme si Dialight, protože se nejlépe hodí pro naší aplikaci, a záruka je pro nás významným faktorem."

Donjon si vybrala průlomové osvětlení Dialight High Bay s 60 000 lumeny, první svítidlo svého druhu, které nabízí skutečnou 1:1 náhradu za běžné 1000 W výbojkové zdroje. Dává 125 lumenů z jednoho Wattu s celkovým výkonem 480 W což je méně než polovina energetické spotřeby současných výbojek (nepočítaje spotřebu předřadníků). Svítidla Vigilant dodávají dostatečné množství světla, aby uspokojily klientovy potřeby a ještě drasticky snížily jeho účet za elektřinu.

Skutečnost, že svítidla Vigilant dodávají tolik světla, umožnila společnosti Donjon snížit množství svítidel z 266 kusů na pouhých 79 kusů svítidel Dialight Vigilant (60 000 lm). S téměř polovinou hmotnosti běžných výbojkových svítidel byla instalace svítidel Vigilant mnohem snadnější a rychlejší. Dalším plusem je velký rozsah provozní teploty od -40°C do +65°C a vysoce odolná konstrukce.

Celé svítidlo je jištěné desetiletou zárukou plného výkonu a Donjon má nyní zaručeno, že bude mít dostatek osvětlení s nulovou údržbou po dobu minimálně 10 let.

 

 

Výsledek: Vynikající viditelnost, skvělá záruka, žádné starosti

 

S novými svítidly Vigilant je nyní viditelnost jako "noc a den" v porovnání se starým osvětlením. Zaměstnanci jsou potěšeni novými světelnými podmínkami. Světlo hodnotí jako čisté, jasné. Baterky už nejsou zapotřebí. Vysoce výkonná optika dodává směrové světlo přesně tam, kde je zapotřebí, bez tmavých skvrn či ostrého světla.

"Porovnávali jsme tři různé výrobce a Dialight se nejlépe hodil pro naši aplikaci," pokračuje Hoffman. Jiná společnost slíbila více provozních hodin svítidel, ale nedokázala to podložit zárukou. Desetiletá záruka, snadná instalace a energetická účinnost svítidel Vigilant je balíček, který nejlépe vyhovoval naším představám."

 

bottom of page