top of page
test lux.jpg

Úspěch v testu led trubic – finské Valtavalo G5 přímo na vrchol

12/11/2019

V srpnu 2019 testovala redakce britského světelného magazínu LuxReview, produkty šesti předních mezinárodních výrobců LED trubic. Mezi produkty testovanými v nejvýznamnější evropské laboratoři LIA v Telfordu, specializující se na testování výrobků pro osvětlení, měla i své zástupce finská společnost Valtavalo, přední výrobce LED trubic v severských zemích. Nový produkt tohoto výrobce, LED trubice G5, vyšplhal až na vrchol testovací skupiny. Kromě Valtavalo byly v testu zahrnuty produkty Philips, Osram, Tungsram, Kosnic a Mackwell LLL.

LED trubice byly testovány na jejich světelnou účinnost (lm / w), výkon, barevné podání (CRI), teplotu barev a účiník.

Úspěch v tomto testu je obzvláště příznivý, protože test nezohlednil ani všechny hlavní přednosti naší LED trubice, jako je dokonale neblikající světlo a výjimečná životnost. Výsledek testu navazuje na naše předchozí úspěchy, které přinesly testy Tekniikan Maailmy (2013) a LuxReview (2016), ty testovaly předchůdce našeho současného vlajkového produktu. Naše výrobky tedy byly testovány jako nejlepší na světě, “říká s hrdostí Markku Laatikainen, generální ředitel Valtavalo.

Společnost Valtavalo se specializuje na výměnné LED světelné zdroje, konkrétněji na LED trubice. Ve svém závodě, ve finském Kajaani, vyrábí LED trubice pod vlastní značkou. Dvě automatizované montážní linky vyrábějí LED trubicové výrobky pro obecné aplikace osvětlení i pro zvláštní účely, jako je pěstování rostlin nebo snižování škodlivých mikrobů. Obě linky jsou schopny vyrobit všechny nejběžnější velikosti trubic od 45 cm do 150 cm délky.

Jedním z hlavních principů společnosti Valtavalo bylo nabídnout klíčové přednosti integrovaných LED světel ve formě výměnné LED trubice, a to je něco, čeho si profesionální světelné trhy opravdu cenní.

Dlouhá životnost nebo záruční doba, inteligentní ovládání osvětlení nebo tolerance vůči vysokým teplotám již dnes nejsou výlučnou součástí integrovaných LED světel, “říká CTO Tuukka Prykäri, který je zodpovědný za vývoj LED trubic Valtavalo.

Nová řada produktů G5 nabízí vhodnou alternativu pro všechna místa instalace, ať už se jedná o velmi vysoké teploty (až do + 70 ° C), potřebu vysoké světelné účinnosti pro přesnou práci nebo potřebu stmívání. Kromě toho nabízíme širokou škálu rámových modelů svítidel i světelný design, “pokračuje.

LED trubice Valtavalo mohou být dodatečně namontovány přímo do stávajících zářivkových svítidel, která obsahují magnetický předřadník. Svítidla s elektronickým předřadníkem mohou být vedle toho elektrikářem pro provoz s LED trubicemi uzpůsobena.

Pojišťovny a dodavatelé elektrické energie specializující se na proaktivní elektrickou bezpečnost upřednostňují nahrazení starých zářivkových instalací za bezpečnou instalaci LED trubic, protože bylo zjištěno, že staré zářivky zvyšují riziko požáru, “říká Prykäri.

Valtavalo nevyrábí LED trubice, které jsou přímo kompatibilní s elektronickým předřadníkem a nedoporučuje je ani používat kvůli souvisejícím problémům s kompatibilitou a potřebě pravidelné výměny starých předřadníků, což způsobuje dodatečné náklady na materiál a práci. Valtavalo kromě toho zaručuje, že jeho Výrobky se perfektně hodí do starých svítidel zapojených elektrikářem, protože v tomto případě svítidlo obsahuje pouze rám a držáky trubic s jejich kabeláží, které elektrikář během opětovného zapojení zkontroluje, zda správně fungují.

LED trubice G5 se vyrábějí ve finském Kajaani a jsou označeny finským symbolem klíčové vlajky.

Odkaz na původní článek LuxReview:

https://luxreview.com/article/2019/08/lux-recommends-led-tubes

bottom of page