top of page

Valtavalo posiluje – růst urychlí kapitál z Teknoventure

11/7/2015 Oulu, Kajaani

 

Se zázemím v Oulu a Kajaani, pokračuje Valtavalo na své cestě rychlého růstu. Po intenzivním auditu byla společnost přijata do programu určeného mladým inovativním podnikům. Financováno kapitálem z Finnish Funding Agency for Innovation (Tekes) určeným ambiciozním perspektivním společnostem, které agresivně hledají zdroje pro svůj růst, obdržela společnost Valtavalo nedávno prostředky pro druhou fázi tohoto programu.

 

Každý rok od založení společnosti rostly její tržby o přibližně 50 procent. V první polovině roku 2015, Valtavalo pokračuje v rozvoji svého vlivu podpisem distribučních smluv na mezinárodních trzích a spuštěním konceptu Valtavalo Vaivaton – služby, která nabízí zákazníkům osvětlení na klíč.

 

Agentura Teknoventure je společnost rizikového kapitálu se sídlem v severním Finsku, získala minoritní podíl ve společnosti Valtavalo prostřednictvím řízené emise akcií v hodnotě přesahující 1 milion EUR. Manažeři a klíčoví zaměstnanci Valtavalo nadále drží většinu akcií společnosti. S podporou Teknoventure Valtavalo usiluje o další urychlení svého růstu ve Finsku a v zahraničí s úmyslem výrazně zvýšit svou výrobní kapacitu.

 

"Valtavalo je pro Teknoventure ideální investicí. Splňuje všechny naše hlavní kritéria: velmi schopný management, klíčoví zaměsntanci, konkurenční škála služeb a rychle rostoucí trh," říká Kari Itälahti, investiční ředitel Teknoventure.

 

"Trh energeticky úsporného LED osvětlení exponenciálně roste, a včasná investice může pomoci Valtavalu k rychlejšímu tržnímu růstu," říká Markku Laatikainen, generální ředitel společnosti Valtavalo.

 

"Získání Teknoventure mezi své akcionáře podpoří rozvoj a růst tržních aktivit Valtavalo. Věříme také, že rizikový kapitál společnosti přináší bohaté zkušenosti a způsobilost pro vedení naší společnosti a práci našeho představenstva a zároveň zvyšuje naši tržní důvěryhodnost a to zejména u velkých exportních projektů," říká Laatikainen.

 

Více informací:

Valtavalo Oy

Markku Laatikainen, generální ředitel

Tel. +358 (0)50 071 7190, markku.laatikainen@valtavalo.fi

 

Teknoventure Oy

Kari Itälahti, investiční ředitel

Tel. +358 (0)40 705 9100, kari.italahti@noweco.fi

 

bottom of page