top of page

Použitá svítidla:

LED svítidlo SafeSite® High Bay

ATEX/IECEx

LED svítidlo SafeSite® Area Light

ATEX / IECEx

LED svítidlo SafeSite® RTO

Třída I, Zóna 2

Nové zařízení Diamond Pet Foods, s nevýbušnými svítidly Dialight SafeSite®, dosahuje návratnosti investice kratší než 2 roky

 

Studie v kostce

  • 91 440 m2, Ex II 2 ( prostředí skupiny II, kategorie 2)

  • <2 roky návratnost investice

  • Provoz svítidel 24/7

  • Množství a typ instalovaných kusů 500+ Skupiny II kategorie 2:                                    

          304 LED svítidel Linear (CII D2)                                                                                     

          97 LED svítidel High Bay (CII D2)                                                                                 

          48 LED svítidel High Bay (UL1598A)                                                                             

          79 LED svítidel Area Light (CII D2)                                                                                

          10 LED svítidel RTO Area Light (CIID2)

  • Cena elektřiny t.č. 3,12 Kč /kWhÚspora na elektřině: více než  50%

  • Až deset let bez údržbového provozu

 

Nově vybudované továrna Diamond Pet Foods je v provozu od května 2012 s více než 500 kusy vysoce účinných “exových“ LED svítidel Dialight SafeSite® SKupiny II Kategorie zařízení 2. V kombinaci energetických a údržbářských úspor očekává společnost plnou návratnost investice v méně než dvou letech

 

Výzva

Výrobce superprémiových, nutričních a přírodních krmiv pro naše mazlíčky Diamond Pet Foods je rodinným podnikem s více než 40tiletou historií. Díky svým 151 přísadám a kvalitě produktu si vydobyli místo mezi předními světovými výrobci krmiv.

 

Zařazení do kategorie nevýbušných prostor vyplývá z charakteru materiálu vstupujícího do výroby, který přijíždí do fabriky v práškové formě. Tento materiál je dále zpracováván do pelet a sušen v peci.

Se zaměřením na minimalizaci energetické spotřeby a zajištění udržitelného provozu a nákladů v novém objektu společnost na střeše instalovala fotovoltaické panely zajišťující zhruba čtvrtinu energetické potřeby budovy.

 

Výrobní prostředí skýtá několik světelných výzev. Za prvé, společnost potřebovala ultraefektivní systém, který sníží spotřebu a podpoří využitelnost instalovaných fotopanelů. Za druhé, potřebovali svítidla certifikovaná pro oblast použití ve skupině II kategorie zařízení 2, která nabídnou bezpečnost a spolehlivost v náročném prostředí silných vibrací a prašnosti. Problém vysoké okolní teploty a provozní vlhkosti znamenalo hledat svítidla, která odolají konstantním teplotám téměř 50°C. Mnoho obtížně přístupných míst a stísněných prostor poblíž výrobní technologie, navíc vyžaduje od svítidel dlouhou životnost, výjimečnou spolehlivost a snadnou instalaci.

Vhodnou volbou se tak staly LED svítidla Dialight SafeSite®.

 

Řešení

S přihlédnutím ke všem potřebám, LED osvětlení bylo přirozenou volbou. Společnost zahájila zkušební instalaci 16 kusů svítidel Dialight DuroSite® v expediční části závodu.

Spokojenost vedení společnosti pak vedla k vybavení nově vznikajícího závodu více než 500 kusy svítidel Dialight SafeSite®.

 

Výsledek

Nízký profil svítidel Dialight umožnil instalaci svítidel i tam, kde by konvenční svítidla a jejich velikost instalaci neumožňovala. Realizují tak více než 50% úspory elektrické energie.

Nejen vysoká odolnost svítidel Dialight, ale i pětiletá záruka výkonu. V souladu se zkušenostmi z obdobných instalací se může společnost Diamond Pet Foods těšit na dekádu spolehlivého osvětlení, a skutečně bezúdržbového provozu, které přidává jako bonus k významné energetické úspoře. S těmito úsporami tak společnost snadno dosáhne svého cíle, návratnosti investice nižší než dva roky.

Zaměstnanci rovněž pozitivně hodnotí rozdíl ve svítivosti a v čistém bílém světle, bez odlesků. Vedení společnosti se tak rozhodlo k výměně osvětlení za LED i v ostatních výrobních prostorách.

 

bottom of page