top of page

Proč zvolit LED osvětlení od LED4industry?

 

Detail svítidla Vigilant High Bay

LED vs. konvenční osvětlení

 

Co nám tedy vlastně LED přináší a proč se tak prosazují na úkor běžného osvětlení?

 
LED diody jasně překonávají konvenční osvětlení v delší životnosti, vyšší kvalitě & celkových nižších nákladech
 

Technologie svítících diod (LED) se pro průmyslové využití stala nejefektivnějším zdrojem bílého světla na trhu. Kombinace vysoké účinnosti (160 lumenů na watt a více) s možností využít chytré řízené osvětlení a pokročilou optiku umožňuje výrobu jednodušších a efektivnějších konstrukcí osvětlení, které jsou zárukou nižší spotřeby energie a emisí uhlíku. Dlouhá životnost a bezproblémový výkon LED diod navíc v porovnání s běžně používaným příslušenstvím významně snižují nejen náklady na údržbu, ale také celkové náklady na osvětlení.

 

Kromě výrazného snížení spotřeby energie a emisí uhlíku LED technologie přináší mnohé další výhody, které vedou k lepšímu osvětlení prakticky každého prostoru.

 

  • Vynikající svítivost a velmi dlouhá životnost. Funkční spolehlivost LED diod se v průběhu času téměř nemění, což z nich činí velmi jasný zdroj světla. Svítidla Dialight si na rozdíl od běžně používaného osvětlení, jehož svítivost v průběhu času rychle a značně klesá, udržují činitel stárnutí na 70% po více než 100,000 hodin a celkově tak poskytují mnohem lepší a delší výkon.

  • Vylepšené podání barev. LED diody produkují osvětlení téměř stejné jako denní světlo. Index podání barev LED osvětlení se pohybuje okolo 70-85, díky čemuž vidíme ostřeji a méně zatěžujeme oči. Přirozenější podání barev pak způsobuje jasnější a přesnější vidění, které vede k zajištění bezpečnosti a kvality např. výrobního procesu.

  • Schopnost okamžitého rozsvícení. Na rozdíl od většiny tradičních osvětlení funkčnost LED diod neovlivňuje neustálé zapínání/vypínání a jsou schopny okamžitého rozsvícení/zhasnutí - odpadá tak doba nečinnosti, nažhavení a potřeba mít rozsvíceno, i když to není potřeba jen, abychom se vyhnuli době čekání. Možnost LED diody vypnout, kdykoli nejsou zapotřebí, nesmírně snižuje spotřebu energie a náklady s ní spojené, nemluvě o životnosti svítidel. V případě neočekávaného výpadku proudu LED diody po jeho obnovení okamžitě naskočí a zvyšují tak bezpečnost v daném zařízení.

  • Kompatibilita s technologiemi. Zmíněná schopnost okamžitého rozsvícení/zhasnutí umožňuje LED svítidla používat ve spojení se senzory obsazení, reostaty a programovatelnou technikou (včetně využívání denního světla), což může vést k dalšímu snížení používání osvětlení a spotřeby energie.

  • Bezpečná a odolná konstrukce pro nepříznivé podmínky. LED diody neobsahují rtuť ani žádné jiné škodlivé látky vyžadující zvláštní zacházení nebo nákladnou recyklaci. Jejich pevná konstrukce je vysoce odolná proti otřesům a vibracím, neobsahují žhavící vlákna ani sklo, které by se mohly poškodit.

  • Výkon i v extrémních teplotách. Při použití v extrémních teplotách LED diody běžná svítidla jasně překonávají , provozuschopné jsou v rozmezí teplot od -55 °C do 70 °C. Světelný výkon LED diod se v chladném prostředí dokonce ve srovnání s výkonem v pokojových teplotách navýší až o 20%. V horkém prostředí se LED diody mohou pochlubit s nejvyšším průmyslovým teplotních rozsahem. Provozní teplota LED svítidel je navíc okolo 200 °C nižší než u běžných svítidel, vyzařují tedy mnohem méně tepla, což vede k většímu pocitu pohody a snížené poptávce po klimatizacích a chladících jednotkách, čímž je dále snížena spotřeba energie.

  • Nižší spotřeba energie, nižší náklady a požadavky na údržbu a také dlouhá životnost a vyšší kvalita světla z LED diod činí mnohem lepší alternativu, za kterou v porovnání s tradičními svítidly celkově zaplatíte mnohem méně peněz. Doba návratnosti je jak v případě modernizace, tedy nahrazení starých systémů osvětlení, tak v případě instalace v novostavbách 2 roky a kratší, následné úspory nepočítaje.

 

 

Porovnání vysokotlaké sodíkové výbojky a LED Vigilant High Bay

bottom of page